Азаренка отново громи, Юлия Гьоргес е следващото изпитание

12-03-2012 01:47 | Николай Драгиев

Световната номер 1 Виктория Азаренка се върна към разгромяващите победи. Тя надигра Светлана Кузнецова с 6:1, 6:2 и първа достигна четвърти кръг в Индиан Уелс.

За Вика това е 19-а поредна победа през годината и бе постигната едва за 60 минути игра.

Азаренка допусна пробив на старта на мача след сервис гейм с две двойни грешки. След това обаче тя разгроми Кузнецова с 6 поредни в своя полза. Вторият сет не протече много по-различно, а рускинята бе много далеч от класата, която демонстрираше преди няколко години.

В следващия кръг Азаренка ще спори с Юлия Гьоргес. Германката продължава с чудесните си игри от началото на годината. Тя надигра в своя мач Анабел Медина Гаригес с 6:3, 6:4.

"Когато играеш срещу номер 1 в света нямаш какво да губиш. Вика е много труден за побеждаване състезател и наскоро спечели първата си титла от Големия шлем. Ще се фокусирам върху моята игра и ще видим какво ще ми донесе това," коментира Гьоргес, която има 2 победи над вече бившата номер 1 Каролина Вожняцки.

Азаренка и Гьоргес имат три мача при актив 2:1 за белорускинята. Единствената победа на германката дойде миналата година в Щутгарт и то след отказване на Азаренка, която водеше с 1:0 сета.

В другия ранен мач при дамите Ли На спечели китайското дерби с Цзе Чжън с 6:1, 6:3.