Класика: Федерер срещу Родик в Маями

24-03-2012 23:53 | Станко Димов

Роджър Федерер ще се изправи срещу Анди Родик в „класически” двубой от турнира в Маями. Това стана факт, след като швейцарецът спечели по изразителен начин срещата си срещу една от надеждите на домакините Райън Харисън с 6:2, 7:6 (3).

Швейцарецът започна двубоя впечатляващо и спечели първия сет след два пробива, без да допусне точка за брейк на своя сервис-гейм – 6:2.

През втората част Федерер сам си усложни положението, след като сервираше за двубоя, но допусна късен брейк, с който в крайна сметка вкара сета в тайбрек, спечелен от него със 7:3 точки. В крайна сметка швейцарецът напълно заслужи мястото си напред и коментира:

„Не е обичайно да се срещам с него (Родик) на подобен етап от турнира, но съм сигурен, че ще направим страхотен мач”, коментира Федерер.
В същото време Родик победи Жил Мюлер с 6:3, 6:2.

До момента Федерер и Родик имат 23 двубоя, в които швейцарецът има 21 победи. За последно двамата се срещнаха преди няколко седмици в Ню Йорк в демонстративен мач, който беше спечелен от Родик.