Германка унижи Вожняцки в Щутгарт

26-04-2012 22:59 | Николай Драгиев

Втора германска състезателка прави чудесно впечатление на супертурнира в Щутгарт. Ангелик Кербер разгроми бившата номер 1 Каролина Вожняцки с 6:1, 6:2 и достигна до четвъртфиналите на надпреварата.

Така тя последва примера на Мона Бартел, която днес победи първа състезателка от топ 10 - Марион Бартоли с 6:3, 6:1.

Това заличи неудачите на Забине Лизицки и Андреа Петкович, които имат проблеми с контузии.

В последния мач от турнира за тази вечер Ангелик Кербер постигна може би най-впечатляващата победа в кариерата си, давайки само 3 гейма на датчанката.

Кербер реализира 28 печеливши удара при 13 за Вожняцки. Германката бе много агресивна и надигра по всички показатели опонентката си.

Като цяло в мача се видя, че Вожняцки на клей не може да се възползва по най-добрия начин от силното си оръжие, а именно придвижването по корта.

Предишната подобна загуба на Вожняцки бе на Уимбълдън 2010 от Петра Квитова - 2:6, 0:6.

В спор за полуфинал Кербер ще играе в петък тъкмо с Квитова.