Дел Потро и Бердих в спор за място на финала в Мадрид

11-05-2012 19:34 | Станко Димов

Поставеният под №6 Томаш Бердих ще срещне 10-ия в основната схема Хуан Мартин дел Потро в спор за място на финал на турнира от „Мастърс 1000” сериите в Мадрид.

Това стана факт, след като Бердих прегази с 6:1, 6:2 Фернандо Вердаско, който вчера остана на корта повече от 3 часа срещу Рафаел Надал.

Днес срещата продължи едва 67 минути, а умората в представителя на домакините бе очевидна. Впечатляващото е, че от началото на турнира Бердих все още не е загубил свой сервис-гейм.

По-рано през деня на корта излязоха Хуан Мартин дел Порто и Александър Долгополов. Аржентинецът се поздрави с успех – 6:3, 6:4 след 84 минути игра и продължава да бъде непобеден от началото на сезона на клей.

Дел По завърши двубоя с 10 аса на сметката си, които му помогнаха за 10-ата поредна победа на клей (22:0 сетове).

При победа в събота Дел Потро ще се класира за четвъртия си финал от началото на сезона. Бившият №4 в света спечели титлите в Марсилия и Ещорил, а в Ротердам загуби на финала (от Федерер).