Естонка не даде шанс на Пиронкова в Брюксел

24-05-2012 16:46 | Николай Драгиев

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова приключи участието си на силния WTA турнир в Брюксел. Българката отстъпи в четвъртфиналите на надпреварата от 29-ата в света Кайа Канепи след 3:6, 1:6 в отделните части за 82 минути игра.

Това е трета загуба от 5 мача на Пиронкова с Канепи като по този начини българката не успя да запише участие в първи полуфинал за сезона.

Пиронкова започна лошо двубоя и допусна да изостава с 0:3 гейма още на старта. Тя подобри представянето си и успя да върне един от пробивите, но само за почетното 3:6 в края на сета. Като цяло българката имаше няколко възможности още да пробие подаването на Канепи, които пропиля.

Втората част бе изцяло в полза на Канепи, която разгроми Пиронкова с 6:1.

С достигането си до четвъртфинал в Брюксел Цвети си осигури 120 точки за ранглистата, както и малко повече от $16 000 от наградния фонд.

За последно Пиронкова игра на четвъртфинал на турнир от WTA през юли 2011 (Палермо).

Следващият турнир, на който Пиронкова ще участва е "Ролан Гарос". В петък тя ще научи и името на своя първи съперник в Париж.