Ерани и Кузнецова изненадаха Иванович и Радванска

01-06-2012 15:52 | Николай Драгиев

Бившата шампионка от "Ролан Гарос" Светлана Кузнецова най-после напомни за себе си. Рускинята отнесе по впечатляващ начин намиращата се в отлична форма от началото на сезона Агниешка Радванска с 6:1, 6:2 и достигна четвърти кръг на Откритото първенство на Франция.

Кузнецова буквално разгроми Радванска в първия сет за 6:1 в своя полза. Съвсем малко повече затруднения имаше тя във втория, но в крайна сметка затвори мача само след 72 минути игра.

Всъщност Кузнецова е сред най-неудобните съперници на Радванска в исторически план. След днешния успех Кузнецова вече има 10 победи от 13 мача с Радванска.

"Светлана имаше отговор за всичко днес. Тя игра невероятно," коментира Радванска.

За място на четвъртфинал Кузнецова ще спори със Сара Ерани. Италианката успя да обърне друга бивша шампионка в Париж - Ана Иванович с 1:6, 7:5, 6:3.

Сръбкинята сякаш бе далеч от най-доброто си състояние, каквото демонстрира в първите два мача. В отрязък от третия сет тя дори допусна гейм с 3 поредни двойни грешки.

"Направих изключително много грешки, особено в третия сет. Някои двойни грешки просто дойдоха от нищото. Може би не работех достатъчно добре с краката," коментира Иванович.

Така в неделя на кортовете на "Ролан Гарос" Кузнецова и Ерани ще определят една от четвъртфиналистките.