"Ролан Гарос" в цифри

12-06-2012 16:45 | Николай Драгиев

Колко души наблюдаваха женския финал на "Ролан Гарос"? Кой бе най-продължителният мач в турнира? Кой състезател направи най-много асове? Това са само част от въпросите, чийто отговор може да видите по-надолу.

14,800 - Такъв бе броят на зрителите на централния корт "Филип Шатрие", които видяха как Мария Шарапова оформи своя кариерен Голям шлем.

2000 - Броят точки за ранглистата, които взима Шарапова.

191 - Броят минути, които продължи двубоя на Шарапова с Клара Закопалова от четвърти кръг. Това бе най-дългият мач в турнира при жените.

125 - мили в час бе най-бързият сервис при жените на турнира. Той бе дело на Юлия Гьоргес. Това са над 201 км в час.

92 - 92% от мачовете си на клей през 2012-а година спечели Сара Ерани - 23 победи и само 2 загуби.

80 - С толкова места се изкачи в ранглистата Ярослава Шведова, след като игра четвъртфинал в Париж.

47 - Франческа Скиавоне участва на "Ролан Гарос" в своя 47-и пореден турнир от Големия шлем. Тя не е пропускала такова събитие от US Open 2000.

41 - Възрастта на най-старият участник в турнира - Кимико Дате-Крум.

39 - В основната схема на турнира бяха представени 39 различни нации.

34 - Броят на играчите на тазгодишния "Ролан Гарос", които още не са били родени, когато Кимико Дате-Крум е направила своя дебют в турнира през 1989-а година.

28 - Най-дългото разиграване на тазгодишния турнир бе 28 удара и се проведе в мача между Каролина Вожняцки и Кайа Канепи.

22 - Толкова асове постигна Саманта Стосър.

21 - Поставената под №21 Сара Ерани се изравни с Мери Пиърс, която през 2005-а също като 21-а, достигна финал в турнира.

15 - толкова поредни победи в тандем постигнаха Роберта Винчи и Сара Ерани. Те спечелиха "Ролан Гарос" при двойките.

10 - След триумфа на Шарапова, вече има 10 играчи, които са завършили своя кариерен Голям шлем.

9 - Ерани стана първата състезателка от 9 години, които достига едновременно финал на двойки и сингъл.

5 - На 5 точки от това да стане първата поставена под номер 1, която губи в първи кръг, бе Виктория Азаренка в мача си срещу Алберта Брианти, изоставайки с 0:4 във втория сет.

4 - За първи път в Откритата ера - четири левичарки достигнаха до четвърти кръг на турнир от Шлема.

2 - Ерани отстрани две бивши шампионки на "Ролан Гарос" - Ана Иванович и Светлана Кузнецова.

1 - Новата позиция в ранглистата на Мария Шарапова. За последно тя бе на това място през юни 2008-а.

0 - Серина Уилямс никога не бе губила в първи кръг на турнир от Шлема преди загубата й в Париж от Виржини Разано.