Анди Родик набира скорост в Ийстбърн

20-06-2012 21:34 | Станко Димов

Анди Родик започва да намира формата си в сезона на трева. Американецът се класира за четвъртфинал на турнира в Ийстбърн, след като победи с 6:2, 7:6 Жереми Шарди (Франция).

Родик, който е поставен под №6 в основната схема, участва в турнира с „уайлд кард”, която получи след ранната загуба в Куинс клъб миналата седмица. Шарди спаси 4 мачбола в 12-ие гейм на втория сет, спаси още два в тайбрека, преди Родик да сложи точка на спора с бекхенд-уинър за 8:6.

В началото на седмицата Родик сложи край на серията от 6 поредни загуби, след като победи Сам Куери в първия кръг в Ийстбърн.

„Играх добре. Сервирах добре и още по-добре бях при ретур. Той (Шарди) намери най-добрия си сервис във важните точки, но успях да се справя с него. Чувствам се отлично на тази настилка. Мисля, че от началото на седмицата ми играта се подобрява”, коментира след успеха Родик.

В спор за място на полуфинал Родик ще се изправи срещу Фабио Фонини, който победи в 3 сета Бърнард Томич.