Джокович отмъсти на Колшрайбер след 3 мачбола

16-03-2010 00:08 | Станко Димов

Световният номер 2 Новак Джокович за пореден път от началото на сезона показва изключително здрави нерви.

В двубой от III кръг на Индиън Уелс, Ноле стигна до нова измъчена победа с 2:1 сета, този път над Филип Колшрайбер (Германия). В течение на срещата сърбинът спаси цели 3 мачбола.

Двубоят между двамата продължи два часа и 35 минути, а Джокович се наложи след 6-3, 2-6, 7-6 (3). През цялия мач сърбинът игра колебливо, като даде на своя опонент цели 14 шанса за пробив. От своя страна Колшрайбер допусна едва 4 точки за пробив при свой сервис, но не успя да отрази нито едно една от тях.

Все пак победата на Ноле е много сладка за него, тъй като той успя да вземе реванш от германеца, който сензационно го изхвърли от Ролан Гарос през миналия сезон.

В IV-ия кръг Джокович ще срещне Иван Любичич (Хърватия), с който игра само преди броени дни и стигна до труден успех.

"Той лесно можеше да спечели срещата, заслужаваше победата. Да загубя 9 поредни гейма, е нещо, което повече не мога да си позволя. Не мога да си обясня днешната ми игра. Дори, когато имах предимство, правех невероятни грешки и го връщах в мача. Той играеш доста стабилно и логично стигна до мачбол. Все пак съм доволен, че измъкнах мача," сподели Ноле.