Ли спечели трофея в Синсинати след фантастичен обрат

20-08-2012 07:10 | Калоян Ангелов

Китайката Ли На успя да постигне доста сериозен успех, след като спечели престижния турнир на твърда настилка в Синсинати, който е с награден фонд от 2,168,400 долара.

Тя постигна много драматична победа на финала над германката Ангелик Кербер с 1:6, 6:3, 6:1 и по този начин завоюва отличието.

Срещата започна по най-лошия възможен начин за азиатката и тя бе буквално разбита от своята опонентка.

Кербер се възползва от некординираните движения на Ли и проби своята съперничка на няколко пъти, за да вземе първия сет в своя полза.

Втората част също започна по-добре за Кербер и германката поведе с 3:1 в резултата при геймовете. По всичко изглеждаше, че тя ще спечели мача, но след това Ли направи страхотен обрат.

Тя от своя страна бързо коригира играта си и стигна до 9 поредни гейма, като по този начин не само взе втория сет, но и поведе с 4:0 в третия заключителен сет.

До края на третия сет Ли не изпита проблеми срещу опонентката си и в крайна сметка спечели него и самия мач.

Това е първи трофей за Ли от Ролан Гарос през 2011 година.

Мачът между двете продължи 1,41 минути. Асовете бяха 1-1, а двойните грешки 4-2 в полза на Ли.