Шарапова и Стосър си уредиха сблъсък в Токио

26-09-2012 13:04 | Станко Димов

Мария Шарапова се класира за четвъртфинал на турнира в Токио, след като тази сутрин се наложи с 6:2, 7:6 (5) над Луцие Шафаржова (Чехия).

Световната №2, която в предишния кръг имаше нужда от повече от 3 часа игра, за да победи Хедър Уотсън, можеше днес да приключи срещата още по-рано, тъй като имаше преднина с 3:0 във втория сет.

Шафаржова, която в първи кръг победи нашата Цветана Пиронкова, успя да изравни резултата и след това да докара нещата до тайбрек. В допълнителния гейм рускинята наложи волята си и след 7:5 точки се поздрави с крайния успех.

В спор за място на полуфинал в Токио Шарапова ще се изправи срещу Саманта Стосър, която в същото време записа победа над Доминика Цибулкова – 6:4, 7:5.

Родената в Словакия тенисистка завърши двубоя с цели 9 двойни грешки, както и едва с един реализиран пробив. От своя страна пък Стосър се отчете с 9 аса и се поздрави с успеха след час и 36 минути игра.