Пиронкова бие пред родителите си и е на полуфинал в САЩ
- Пиронкова победи Каратанчева
- Сесил: Важното е, че с Пиронкова потичахме и изгорихме калории
- Пиронкова се разправи и с китайка във Флорида
Цветана Пиронкова се класира за полуфиналите на турнира във Форт Уолтън (Флорида). Тя победи с 3:6, 6:3, 6:2 канадката Стефани Дюбоа, която бе поставена под номер 3 и е 112-а в света.
Наблюдавана от своите родители, Цвети успя да обърне срещата, след като загуби първия сет с 3:6, но след това бе убедителна за 6:3, 6:2. Така първата ни ракета продължава да се представя отлично в последните седмици. Според фенове, следящи турнира, най-добрият мач в надпреварата досега е бил именно между Цвети и Сесил Каратанчева в първи кръг.
Това е четвърта победа на Пиронкова над 23-годишната Дюбоа. Интересното е, че те са постигнати на всички възможни настилки - клей, хард, трева.
Нейната следващата съперничка ще бъде австралийката Софи Фъргюсън, която разби Анастасия Якимова от Беларус с 6:3, 6:1. Фъргюсън е 159-а в света и никога не е играла с нашата първа ракета.


Категория: ATP 500
Място на провеждане: Мюнхен, Германия
Настилка: Клей
Награден фонд: €2,747,360
Official Website | Livescore

Категория: ATP 500
Място на провеждане: Барселона, Испания
Настилка: Клей
Награден фонд: €3,050,800
Official Website | Livescore