Кербер излъга Вожняцки на WTA China Open

04-10-2012 14:57 | Мара Калчева

Шестата ракета в света, германката Ангелик Кербер, се класира за четвъртфинал на WTA турнира China Open в Пекин. 24-годишната тенисистка победи №11 в света Каролина Вожняцки (Дания) със 6:1, 2:6, 6:4.

Кербер без проблем взе първия сет, но във втория Вожняцки съумя да изравни резултата. Изключително качествен тенис показаха и двете съпернички в третата част, но надделя Кербер. Така резултатът в двубоите помежду им стана 3-2 в полза на германката.

На четвъртфинал Ангелик ще играе срещу рускинята Мария Шарапова, която отстрани словенката Полона Херцог.

Първата ракета Виктория Азаренка от Беларус пък се справи със 6:3, 6:3 срещу Елена Веснина (Русия) по пътя към четвъртфинала в Пекин. За 1 час 32 минути, през които продължи мачът, Виктория проби четири пъти съперничката си, докато рускинята направи само един брейк.

В сметката на Виктория са 3 аса и 9 двойни грешки, а на Елена – 1 ас и 5 грешки на сервис. В досегашните мачове между тях Азаренка води с 3-0.

На четвъртфинал лидерката в световната ранглиста излиза срещу швейцарката Ромина Опранди, която преодоля по-рано сръбкинята Ана Иванович.