Дел Потро: Всичко може да се случи, но аз не съм фаворит
- Федерер срещу Мъри на полуфиналите в Лондон
- Дел Потро: Когато побеждаваш най-добрите ти трябва и късмет
Хуан Мартин дел Потро ще играе тази вечер срещу Новак Джокович на полуфинал на заключителния „Мастърс” турнир на АТР в Лондон. Това стана факт, след като в събота снажният аржентинец надви Роджър Федерер в двубой от груповата фаза. След срещата Дел Потро разкри любопитни подробности от вече приключващия сезон, както и очакванията си за полуфиналните сблъсъци днес.
„Двубоят с Федерер на „Ролан Гарос” ме промени. Водех с два сета в резултата, но след това загубих. След края на двубоя си казах: „Мога да го победя, защо не?”. Няколко седмици по-късно се срещнахме на Олимпийските игри и бях много, много близо до победата”, коментира Дел Потро.
„Но Федерер си е Федерер. Той прави разликата между себе си и всички останали състезатели във важните моменти на двубоите. Точно както беше на Олимпийските игри. Сега успях да го победя – в Базел и Лондон, което е добре за мен”, каза още аржентинецът.
„Нямам представа кой е фаворит №1 за титлата в Лондон. Джокович, Мъри и Федерер могат да спечелят турнира. Мога да ви кажа, че аз съм фаворит №4 за титлата. Всичко е възможно. Победих Федерер, имам успехи в миналото над Мъри и Джокович, така че ако имам малко късмет може пак да ги бия”, коментира Дел Потро.
Аржентинецът има 2 победи и 6 загуби срещу Джокович, срещу когото ще се изправи тази вечер. За последно двамата играха на US Open този сезон.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!


Категория: Мастърс 1000
Място на провеждане: Мадрид, Испания
Настилка: Клей
Награден фонд: €9,797,365
Official Website | Livescore
Тези думи на дел Потро определено ми напомнят на стратегията на Манчини от миналия сезон или иначе казано "стратегията на умрялата лисица" ... поставя се в позицията на underdog. Но другите определено си знаят на какво е способен и няма да го подценят. Джоко ще му види сметката