Федерер: Ще бъда на 100% готов за Australian Open



08-01-2013 01:37 | Искрен Минчев

Роджър Федерер отхвърли съмненията, че няма да бъде подготвен на 100% за предстоящото Открито първенство на Австралия.

Швейцарецът няма да участва на нито един "подгряващ" турнир и това породи съмнения. В последните четири години той започваше годината на турнир в Доха.

Самият Федерер коментира, че за него тренировъчният процес е по-важен от участие в подобен по-малък турнир.

"Готвя се наистина здраво в последните няколко седмици. Смятам, че тренировъчният процес, който провеждам е много по-важен от подобен турнир," заяви швейцарецът.

Той допълва, че се чувства физически и психически отпочинал като се надява на успешен Australian Open. Федерер има шанс при титла да стане първият състезател в Откритата ера с 5 триумфа в надпреварата.

От голямата четворка в мъжкия тенис в Мелбърн няма да видим само Рафаел Надал, който не е възстановен.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Александър Георгиев (08-01-2013 08:06)
Федерер от събота тренира на Род Лейвър Арена и си личи колко е мотивиран.Дано вдигне 5-та титла от Мелбърн Парк.
Тенис резултати и статистика
Турнир: Monte-Carlo Rolex Masters
Категория: Мастърс 1000
Място на провеждане: Монте Карло, Монако
Настилка: Клей
Награден фонд: €6,832,435

Official Website | Livescore
Други новини

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

Политика за личните данни Съгласен съм Отказ