Росол: Надал беше на 100% здрав на Уимбълдън



16-01-2013 19:13

Лукаш Росол е последният, който е играл срещу Рафаел Надал. Двамата се изправиха в двубой от втори кръг на Уимбълдън, а очаквано или не победата отиде на сметката на Росол, който тогава бе №100 в ранглистата на АТР.

Както е известно след този двубой Надал не е играл, като причината за това бяха първо контузии в колената, след това и вирусно заболяване.

На няколко пъти до момента Надал е признавал, че е участвал на Уимбълдън с контузия, което определя като сериозна грешка. Нещо повече – Рафа обяви, че е почувствал болки в коляното още по време на „Ролан Гарос”.

Лукаш Росол обаче е на друго мнение. Според него Надал е бил на 100% здрав на Уимбълдън, но нещо с него се е случило след това.

„Не мисля, че той беше контузен. Според мен той беше 100% здрав на Уимбълдън, особено в деня, в който играх срещу него. Нещо обаче се случи след това. Няма какво да лъжа, на мен лично Надал не ми липсва”, коментира Росол.

Наскоро подобно мнение изказа и Николай Давиденко, който в прав текст призна, че от отсъствието на Матадора губят само феновете и че Надал не липсва на никой от играчите.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Марио Костов (22-01-2013 16:33)
А бе на тоя Росол му се искаше да е на 100% Рафа и не само на него и на всичките му фенове, ама за съжаление не беше
Миро (19-01-2013 13:55)
Крайно глуповато изказване.
Васил Хаджиколев (18-01-2013 13:49)
Пфуу, дее*а и смешкото..преди този мач за цялата си кариера нямаше толкова спечелени мачове, колкото Рафа за сезона до онзи момент...кога стана играч, кога почна да дава такива коментари!? очевидно беше още не предишния мач, че с Надал има проблеми, най-вече с предвижването му..такива твърдения са просто абсурдни. Не знаех, че Росол има такива медицински познания
Iliyan Stoyanov (17-01-2013 03:35)
Видяла жабата, че подковават вола, и тя подала крак. Този Росол много уверено говори. Надал феновете го спират на улицата за автографи и снимки, а Лукас виждат ли го,спират ли го, въобще някой разпознава ли го, името му знае ли? Победил веднъж контузения Надал и му пораснала работата, не се бара. Надал утре ще се върне, отново ще мачка на корта, а този никой няма да си го спомня, че го имало на белия свят.
М. Скендеров (17-01-2013 00:49)
Тоз' пък,Росол,за 'къв се 'зе!!!!!!!Спор няма,че играта просто му вървеше и всичко му се получаваше,но си личеше,че Рафа не достигаше топки,които нормално би върнал,а и не ги гонеше.А колкото до това,дали им липсва,или не...какво друго да кажат?Радват се,че в отсъствието на Надал,шансовете на всички са по-големи.
Само че,Rафа се завръща!
Vamos!!!!!!!!!!!!!!!!!
Тенис резултати и статистика
Турнир: Ролан Гарос
Категория: Голям Шлем
Място на провеждане: Париж, Франция
Настилка: Клей
Награден фонд:

Official Website | Livescore
Други новини

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

Политика за личните данни Съгласен съм Отказ