В петък започва държавното лично първенство в зала
Две състезателки на тенис клуб Изида (Добрич) попадат директно в основната схема на държавното лично първенство в зала при девойките до 18 г. Това са възпитаничките на треньора Юри Дойчев Калина Божилова и Христина Дянкова.
Под №1 е поставена Александра Караманолева, а сред фаворитките за отличията са още: Вивиан Златанова, Даниела Кабакова, Елица Моллова, Никол Йорданова, Габриела Михайлова и др. Шампионатът ще се проведе в Хасково и ще започне на 8 февруари с квалификации, информират от пресцентъра на „Изида”.
Мачовете от основната схема, в която попадат само 16-те най-добри тенисистки – 12 директно по ранкинг и 4 от квалификациите, ще се проведат от 10 до 14 февруари.
Всички срещи от основна схема и квалификации ще се играят в 2 от 3 тайбрек сета. Срещите при двойките ще се проведат в 2 тайбрек сета, вместо 3-ти сет ще се играе “мач-тайбрек” до 10 точки.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!
Турнир: Tiriac OpenКатегория: ATP 250
Място на провеждане: Букурещ, Румъния
Настилка: Клей
Награден фонд: €612,620
Official Website | Livescore
Турнир: Grand Prix Hassan IIКатегория: ATP 250
Място на провеждане: Маракеш, Мароко
Настилка: Клей
Награден фонд: €612,620
Official Website | Livescore
Турнир: US Men′s Clay Court ChampionshipКатегория: ATP 250
Място на провеждане: Хюстън, САЩ
Настилка: Клей
Награден фонд: $700,045
Official Website | Livescore
















