Изненада в Чили – шампионът отпадна на старта

06-02-2013 22:11 | Станко Димов

Сериозна изненада поднесе 93-ия в ранглистата на АТР Гийом Руфен. Французинът надви с 2:0 сета шампиона от миналата година Хуан Монако в среща от втори кръг на турнира VTR Open в Чили. Руфен се наложи над аржентинския си съперник за час и половина игра – 7:6 (3), 6:4.

Монако успя да пробие още първия сервис-гейм на съперника си, но до края на срещата почти не получи точка за брейк. Руфен не само върна пробива и изравни резултата, но успя да вземе първата част след тайбрек – 7:6. Във втория сет французинът бе още по-категоричен – 6:4.

На четвъртфиналите Руфен ще се изправи срещу победителя от двубоя Сантяго Хиралдо – Карлос Берлок.

Припомняме, че в надпреварата участва и Рафаел Надал. В сряда вечер испанецът ще излезе на корта за двубоя си от втори кръг, като това ще бъде негов първи двубой на сингъл от 7 месеца насам.

За Хуан Монако, който бе поставен под №2 в схемата, остава утехата, че продължава в надпреварата на двойки, където си партнира именно с Надал.