Янко Типсаревич с 4-а поредна загуба за сезона

26-02-2013 14:08 | Станко Димов

Янко Типсаревич записа четвърта поредна загуба в АТР Тура. В двубой от първи кръг на турнира в Дубай (АТР 500), сърбинът отстъпи с 0:6, 5:7 пред един от най-опитните играчи Николай Давиденко.

Двубоят започна по изключителен начин, като първите два гейма продължиха 30 минути, в които двамата изиграха общо 50 точки, преди Давиденко да поведе с 2:0. Малко по-късно, след 50 минути игра, Давиденко затвори първия сет и записа най-продължителния „лешник” в историята!

През втората част Типсаревич намери начин да се активизира и с ранен пробив взе инициативата. Давиденко обаче навакса изоставането за 5:5, а след това взе следващите два гейма, оказали се последни в двубоя.

Във втори кръг опитният руснак ще срещне Виктор Ханеску, чийто съперник в първи кръг – Бърнард Томич (Австралия), се отказа поради контузия.