Скиавоне се справи с Каратанчева в Акапулко

28-02-2013 01:38 | Искрен Минчев

Опитната Франческа Скиавоне надигра Сесил Каратанчева с 6:3, 6:4 във втори кръг на WTA турнира в Акапулко. Италианката доминираше през целия двубой и демонстрира, че на клей ще бъде трудна за побеждаване и този сезон.

В първия сет зрителите видяха един куп пробиви. Все пак повече реализира Скиавоне - цели 3, а освен това Каратанчева направи и пет двойни грешки. В крайна сметка италианката спечели с 6:3 след точно 40 минути игра.

Тя стартира и втората част с ранен пробив, но Каратанчева бързо го върна за 2:2. Скиавоне продължи да доминира и пак проби за 4:3.

В крайна сметка след малко над час и половина битка Скиавоне затвори с 6:4.

Достигането до втори кръг гарантира на Каратанчева 30 точки за ранглистата на WTA, както и малко над $3000 от наградния фонд.

Турнирът Abierto Mexicano Telcel е от категорията „Интернешънъл”, което означава, че победителката ще се включи в борбата за участие в последната надпревара от календара на WTA за годината – Турнирът на шампионките, който за втора поредна година се провежда в София.