15-03-2013 05:36

Рафаел Надал се класира за полуфиналите на "Мастърс 1000" в Индиан Уелс, след като взе своята 12-а поредна победа. Испанецът надигра с 6:4, 6:2 Роджър Федерер и реализира 19-а победа общо над него.

В първия сет Надал първи стигна до точка за пробив при 2:2, но Федерер я спаси с ас. Испанецът обаче успя да пробие за 4:3, което се оказа достатъчно за него да затвори с 6:4 в крайна сметка за 46 минути игра.

Испанецът реализира повече печеливши удари - 11 срещу 8. Федерер го улесни и с цели 16 непредизвикани грешки. Любопитен факт е, че победителят в първия сет в техните сблъсъци бе спечелил 21 от 28 сблъсъка.

Надал успя да пробие още на старта на втория сет на нула. Това задълбочи и съмненията, че в момента Федерер има проблеми с гърба, тъй като той не успяваше да сервира особено ефективно. Рафа реализира малко по-късно и още един пробив като така поведе с 3:0.

До края на двубоя испанецът доминираше на корта и затвори с 6:2. На мрежата самият Надал попита своя опонент дали всичко е наред с гърба му.

Това е общо 19-а победа от 29 мача за Надал в сблъсъците с Федерер. Тя е и 10-а в турнирите от "Мастърс 1000" сериите. Той изравни и резултата от техните срещи само на твърди кортове - 6:6.

В полуфиналите Надал ще спори с Томаш Бердих. Чехът се справи с Кевин Андерсън след 6:4, 6:4.

До момента Надал води с 12:3 срещу Бердих. Освен това последният успех на чеха датира от 2006-а година.