Бърнард Томич призна за здравословни проблеми

24-03-2013 15:43 | Станко Димов

Бърнард Томич призна, че е имал здравословни проблеми, които са му попречили да разгърне пълния си потенциал в двубоя срещу Анди Мъри. Както е известно двамата премериха сили във втори кръг от „Мастърс 1000” турнира в Маями, а благодарение на успеха Мъри си гарантира дуел с друга млада звезда на тениса – Григор Димитров.

„Във втория сет играх много лошо”, коментира Томич след поражението от Мъри с 3:6, 1:6. „Чувствах, че не мога да покажа 100% от възможностите си. Положих усилия, но напразно. През последните дни имах леки здравословни проблеми. Бях настинал, в резултат на което не можех да дишам нормално и лесно губех енергия.

В първия ми мач в Маями всичко беше нормално, но с Мъри играхме в много топло време. След като загубих първия сет осъзнах, че няма как да го победя”, коментира Томич.

Двубоят между Анди Мъри и нашия Григор Димитров ще бъде в понеделник вечер, а победителят ще достигне до четвърти кръг (осминафинал) в турнира.