27-03-2013 11:18 | Станко Димов

Томи Хаас постигна шокираща победа с 6:2, 6:4 над ракета №1 в света Новак Джокович в срещата помежду им от четвъртия кръг на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Маями.

Германецът демонстрира върхова форма в този двубой, докато сърбинът далеч не бе на познатото ниво и почти нищо в играта му не вървеше. Така за час и двадесет минути Хаас прекърши съпротивата на своя съперник и се класира на четвъртфинал.

В първия сет германецът доминираше още от началото и с два пробива спечели с 6:2. Вторият сет отново започна зле за Джокович, който загуби още първото си подаване и Хаас поведе с 2:0. След това сърбинът трябваше да спасява 3 точки за пробив при втория си сервис-гейм и още една при третия. Тогава обаче играта на Жокера се стабилизира и той направи пробив за 3:3. Последва размяна на геймове, но Хаас отново проби своя съперник за 5:4, а след това без особени проблеми спечели и своето подаване и затвори мача с 6:4.

След този успех Хаас продължава на 1/4-финал в турнира, където ще се изправи срещу Жил Симон.