Шарапова на финал в Щутгарт, ще търси втора титла за сезона

27-04-2013 17:48

Мария Шарапова е първата финалистка на WTA турнира в Щутгарт. В полуфиналите 26-годишната рускиня се наложи над Ангелик Кербер с 6:3, 2:6, 7:5. Любопитното е, че това беше трети пореден двубой за рускинята в Щутгарт, който продължава повече от 2 часа.

Както показва и резултатът, срещата бе доста оспорвана. Водачката в схемата Шарапова поведе с 6:3, 1:0, след което загуби 8 от следващите 9 гейма! В третия сет Кербер поведе с 2:0, но Шарапова обърна в своя полза до 5:3.

Вместо да затвори двубоя обаче, рускинята допусна ново изравняване за 5:5. Все пак тя не допусна изненада и стори това малко по-късно за 7:5.

Шарапова реализира в двубоя цели 42 печеливши удара, но за сметка на това имаше и 44 непредизвикани грешки. Любопитното е, че само на клей тя е в серия от 15 поредни победи.

Това е общо четвърта победа на Шарапова от пет мача срещу Кербер. Рускинята ще се бори за втора титла през настоящия сезон и общо 29-а в нейната кариера.

Във втория полуфинал Ли на се справи с Бетани Матек-Сандс след 6:4, 6:3.

Досега Шарапова води с 8:5 в сблъсъците с Ли На. Китайката обаче спечели последния им двубой - тази година на Australian Open.