Серина се завръща на корта в Европа
Номер 1 в женския тенис Серина Уилямс отказа пореден турнир. Този път става въпрос за Family Circle Cup в Чарлстън, Южна Каролина.
Американката продължава да се възстановява от травма в коляното и в последния момент реши да отложи за пореден път завръщането си на корта.
"Няма да мога да участвам. Все още не съм напълно готова да се върна на корта. Това ще се случи скоро - на някой от турнирите на клей в Европа", сподели Уилямс.
Организаторите на турнира едва ли са останали особено доволни, след като вчера участие отказа и Мария Шарапова. Причината е същата - възстановяване от контузия.
Миналогодишната шампионка от зеления клей в Чарлстън Забине Лисицки също е аут.
Сезонът на клей в Европа започва след няколко дни с турнир в Барселона. В края на месеца и началото на другия са силните надпревари в Щутгарт и Рим, като се очаква именно там Серина да се върне на корта.
В края на месец май пък започва "Ролан Гарос".
Турнир: Terra Wortmann OpenКатегория: ATP 500
Място на провеждане: Хале, Германия
Настилка: Тревна
Награден фонд: €2,583,330
Official Website | Livescore
Турнир: HSBC ChampionshipsКатегория: ATP 500
Място на провеждане: Куинс Клъб, Лондон, Англия
Настилка: Тревна
Награден фонд: €2,583,330
Official Website | Livescore
















