Стефка Костадинова остава начело на БОК
Стефка Костадинова бе преизбрана за председател на БОК. Това се случи на изборно заседание на комитета. Световната рекордьорка в скока на височина спечели с 44 гласа от общо 79 гласували и остава на поста за трети мандат. Така тя бе преизбрана още на първи тур. Очакваше се да има втори тур, но до него не се стигна.
Костадинова се бореше за поста с още двама кандидати - Васил Иванов-Лучано и Весела Лечева. За Лечева вота си дадоха 25 човека, а за Лучано - 10.
Първи гласа си даде индивидуалния член на БОК Христо Стоичков, след като спечели трети пореден мандат начело на олимпийската ни централа. Костадинова не скри радостта си след като разбра, че е преизбрана.
„Благодаря ви. Нека бъдем едно семейство, един отбор, да не се делим, без интриги и скандали. Дано сме едно цяло и да побеждаваме заедно", заяви шампионката. Отчетно-изборното събрание на БОК продължава с избор на състав на изпълнителното бюро и контролния съвет на централата.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!
Турнир: Plava Laguna Croatia Open UmagКатегория: ATP 250
Място на провеждане: Умаг, Хърватия
Настилка: Клей
Награден фонд: €612,620
Official Website | Livescore
Турнир: Swiss Open Gstaad Категория: ATP 250
Място на провеждане: Гщаад, Швейцария
Настилка: Клей
Награден фонд: €612,620
Official Website | Livescore
Турнир: Nordea OpenКатегория: ATP 250
Място на провеждане: Бостад, Швеция
Настилка: Клей
Награден фонд: €612,620
Official Website | Livescore
Турнир: УимбълдънКатегория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:
Official Website | Livescore
















