Федерер на полуфинал след „двоен лешник” (видео)

14-06-2013 14:22 | Станко Димов

Роджър Федерер е първият, който си осигури място на полуфиналите на турнира Gerry Weber Open, провеждащ се в германския град Хале. Поставеният под №1 в схемата се наложи с 6:0, 6:0 над един от местните представители Миша Зверев, като двубоят между двамата продължи едва 39 минути.

Федерер показа изключителна игра, като за цялата среща не даде на съперника си дори да стигне до точка за пробив. Сервис-геймовете на швейцареца продължаваха около минутка-две, въпреки, че Федерер успя да запише само 4 аса.

На полуфиналите Федерер ще срещне друг германски състезател – миналогодишният шампион Томи Хаас. Ветеранът се справи с ексцентричния французин Гаел Монфис след 6:7, 6:3, 6:3.

Федерер е печелил турнира в Хале 5 пъти. Освен това той има и няколко загубени финала в един от най-престижните турнири на трева.

Това е втори случай в кариерата на Федерер, в който печели с резултат 6:0, 6:0. Първият е на финалния "Мастърс" през 2005-а срещу Гастон Гаудио.