Пиронкова срещу Суарес Наваро на централния корт

19-06-2013 20:21 | Станко Димов

В четвъртък Цветана Пиронкова ще изиграе четвъртфиналния си мач от турнира Topshelf Open в Хертогенбош, Холандия. Съперник на българката ще бъде 19-ата в света Карла Суарес Наваро от Испания, а организаторите поставиха срещата между двете да бъде първа на Централния корт (12:00 часа българско време).

Двубоят ще може да се гледа на живо в интернет, като линкове за срещата по традиция ще може да намерите в сайта около половин час преди началото на мача.

До момента Пиронкова и Суарес Наваро са се срещали веднъж на корта. Това се случи миналата година на турнира в Индиън Уелс, а испанката се наложи в 2 сета.

С достигането си до четвъртфинал Пиронкова си гарантира 70 точки за ранглистата, като при успех в четвъртък ще заработи още 60, или общо 130 точки. Това е важно за позицията на българката в ранглистата, тъй като миналата година по същото време Цвети игра в Ийстбърн, откъдето има да защитава 120 точки.

Турнирът в Хертогенбош е от категорията WTA International, като победителката ще се включи в надпреварата за място в заключителния за сезона турнир в София.