Налбандян и испанската армада продължават уверено напред

15-04-2010 19:12 | Николай Драгиев

Давид Налбандян изненадващо лесно разби Томи Робредо и се класира за четвъртфинал в Монте Карло. Аржентинецът стигна до успеха след 6:3, 6:4. В момента Давид е 151-и в ранглистата, но това не му попречи да разбие 23-ия в света Робредо.

Голямата разлика между двамата бе в реализираните точки за пробив. Налбандян направи цели три, докато допусна само 1 при 7 възможности за Робредо. Така той постигна пета победа над испанеца от 7 мача. Следващият му съперник ще бъде Джокович или Вавринка.

В друг крайно любопитен мач Хуан Карлос Фереро се справи с Жо-Вилфред Цонга след 2 часа битка. 30-годишният Хуан стигна до успеха след 6:1, 3:6, 7:5 за 2 часа и 14 минути игра. В четвъртфиналите пък го очаква още по-тежък съперник. Това е световният номер 3 Рафаел Надал, който е изгубил само 2 гейма в двата си мача досега. Надал има преднина от 6:2 победи над Фереро до момента, а за последно те играха в Рим през 2008 г. Тогава Фереро спря серията от поредни мачове на клей с победа на Рафа, като го победи със 7:5, 6:1.