Нов успех на Возняцки, Янкович изхвърча от Чарлстън

17-04-2010 10:27 | Станко Димов

Номер 2 в световната ранглиста Каролин Возняцки се класира за полуфиналите на турнира в Чарлстън, Южна Каролина.

Датчанката се справи с шестата в схемата Надя Петрова (Русия) с 6-3, 6-4. 19-годишната Возняцки доминираше срещу шампионката от 2006 година и заслужено стигна до успеха след само 80 минути игра.

В спор за място на финала Возняцки ще срещне друга рускиня - Вера Звонарьова. Номер 7 Звонарьова се справи с представителката на домакините Мелани Удин (САЩ) със 7-5, 6-2 за 83 минути, след като проби пет пъти подаването на съперничката си.

Втората в схемата Йелена Янкович пропиля сет аванс и отпадна на четвъртфиналите след поражение с 6-1, 3-6, 3-6 от Даниела Хантухова (Словакия).

Номер 8 Хантухова, която наниза 6 аса, взе само гейм в първата част, но поведе с 4-0 във втория сет и до края контролираше мача, за да стигне до успеха след 2:18 часа игра.

Състезателката от Словакия ще срещне четвъртата поставена Саманта Стосър от Австралия. Стосър спечели осем от последните девет гейма в мача и отстрани китайката Шуай Пън с 6-4, 6-1 след малко повече от час на корта.