Федерер загуби сет, но взе първа победа с новата ракета

17-07-2013 20:15

Роджър Федерер записа първа победа с новия модел ракета Wilson, който вече използва. Швейцарецът стартира ATP 500 турнира в Хамбург с успех 3:6, 6:3, 6:2 над местния представител Даниел Брандс (№58).

Любопитното е, че всичко това се случи на рожден ден на Брандс, който днес навършва 26 години. В момента 196-сантиметровият германец заема е 58-и в света и това е само на 5 места от рекордното му класиране до момента.

Първият сет се разви повече от добре за германецът, който успя да пробие за 5:3 и след това на свой сервис да затвори тази част за само 32 минути игра.

След трудното начало с новия модел, Федерер бързо намери себе си и играта си. Още в началото на втората част той стигна до важен пробив за 3:1.

В крайна сметка за само 24 минути игра той успя да изравни общия резултат - 6:3! В тази част той взе 100% от точките си на първи сервис.

Ситуацията в третата част се повтори. Федерер проби за 2:1, а след това повтори това за 4:1. В крайна сметка той не изпита повече проблеми и довърши мача за 6:2 като това е негова общо 30-а победа в Хамбург.

Следващият му съперник ще бъде опитният чех Ян Хайек (№140). Двамата не са играли помежду си до момента.