Първият отбор на "Левски" шампион за юноши до 16 години

23-08-2013 17:19

Първият състав на Тeнис клуб Левски с капитан Илия Кушев и тенисисти Вълко Нешев, Асен Димитров и Венцислав Калпачки, спечели титлата от държавното отборно първенство за юноши до 16 години, завършило днес на кортовете на столичния клуб.

Във финалната среща "сините" се наложиха с 2:0 над ТК Хасково с капитан Димитър Господинов. В мача на вторите ракети Асен Димитров надделя много трудно над Йордан Диневски със 7:5, 0:6, 7:6(5). В третия сет хасковлията Диневски водеше с 4:1 гейма, но не успя да удържи преднината си.

В следващия двубой Вълко Нешев победи с 6:3, 6:4 Петър Андреев. От 3:3 в първия сет първата ракета на Левски Нешев взе шест поредни гейма. Серията му спря при 3:0 във втората част.

От този момент Андреев заигра по-концентрирано и точно и успя да изравни при 4:4. В заключителния гейм на двубоя състезателят на домакините поведе с 40:15 при сервис на съперника и реализира втория мачбол.

В срещата за бронзовите медали ТК 15:40 се наложи с 2:1 победи над Черно море-Елит.