Рафа: И аз не очаквах подобна серия на хард (видео)

Свързани новини
01-09-2013 00:21 | Станко Димов

Рафаел Надал продължава да впечатлява с представянето си през сезона. Испанецът се класира с лекота за четвърти кръг на US Open, след като надви с 3:0 сета Иван Додиг. Нещо повече – Матадора продължава да няма пробив на свой сервис в турнира.

„От страни може да изглежда лесно, но на корта никога не е. Винаги, когато играеш на „Артър Аш” има напрежение. Радвам се, че продължавам напред”, коментира Надал.

От началотона сезона Рафа няма загуба на иначе най-неудобната си твърда настилка – 18 мача и 18 победи, в това число 3 „Мастърс 1000” титли – в Индиън Уелс, Монреал и Синсинати.

„Да, и аз не очаквах подобни резултати на хард. Направих доста добра подготовка за US Open, спечелих турнирите в Монреал и Синсинати и това ми дава допълнителна увереност”, коментира Надал.

Испанецът ще играе в четвърти кръг срещу победителя от двубоя Иснър – Колшрайбер. На четвъртфинал пък Надал може да срещне Роджър Федерер. Любопитното е, че двамата никога не са се срещали в този турнир.