Дел Потро лети към четвъртфиналите в Токио

02-10-2013 13:31 | Станко Димов

Хуан Мартин дел Потро се класира за четвъртфиналите на турнир в Токио с награден фонд 1,44 милиона долара. Аржентинецът победи сънародника си Карлос Берлок с 6:2, 6:2 за 66 минути.

Срещата се игра при затворен покрив на централния корт поради дъжд. Номер 7 в световната ранглиста Дел Потро направи четири пробива и 5 аса и в спор за място на полуфиналите ще играе срещу Александър Долгополов от Украйна. Долгополов отстрани номер 8 Янко Типсаревич (Сърбия) с 6:3, 7:6 (2).

Шампионът от 2009 година Жо-Вилфрeд Цонга отпадна във втория кръг. Поставеният под номер 2 Цонга загуби от хърватина Иван Додиг с 4:6, 6:7 (5). Осмият в световната ранглиста имаше проблеми с коляното. "Не мога да кажа, че съм шокиран от резултата. Кoгато играеш на един крак и половина, а не на два, всичко може да се случи", коментира Цонга.

Полуфиналистът от 2005 година Ярко Ниеминен също достигна до четвъртфиналите след успех над петия поставен Михал Пжисежни с 6:7 (4), 6:4, 6:2. Третият в схемата и финалист от миналата година Милош Раонич (Канада) наниза 24 аса при победата си в първия кръг над Го Соеда (Япония) с 6:4, 7:6 (0).