10-10-2013 14:19 | Станко Димов

Роджър Федерер записа нова разочароваща загуба, след като отпадна в III кръг на „Мастърс 1000” турнира в Шанхай. Швейцарецът отстъпи с 1:2 сета пред Гаел Монфис – 4:6, 7:6 (5), 3:6. Двубоят между двамата бе много равностоен и продължи повече от два часа, след които ексцентричният французин вдигна победоносно ръце.

Първият сет се реши от един единствен пробив, осъществен от Монфис още в началните геймове и продължи само 29 минути.

През втората част Монфис проби за 4:3, но Федерер светкавично върна брейка и остана в мача. Последва тайбрек, в който Федерер отново навакса изоставане от 3:5, за да обърне до 7:5 точки.

В заключителния трети сет Монфис проби за 3:1 гейма и до края на срещата не позволи на Федерер да се върне в двубоя.

Загубата на Федерер е поредната разочароваща крачка на бившия №1 през сезона. Припомняме, че през 2013-а швейцарецът има само една титла, като напусна рано-рано последните два турнира от Големия шлем – Уимбълдън и US Open, където дори не достигна до втората седмица.

На четвъртфиналите пък Гаел Монфис ще срещне Новак Джокович.