Нова фантастична победа за Пиронкова в Щутгарт

27-04-2010 15:36 | Станко Димов

Цветана Пиронкова продължава с фантастичното си представяне на турнира в Щутгарт. В мач от I-ия кръг, първата ракета на България победи с 6-3, 6-4 грузинката Маргалита Чакхнашвили.

Подобно на трите си срещи в квалификациите, днес Цвети отново бе максимално концентрирана в решителните точки в мача.

В първия сет пред нашето момиче се откриха две възможности за пробив и тя се възползва от тях на 100%.

След подновяването на играта грузинката Чакхнашвили взе лек превес и само след няколко минути поведе с 3-0.

Пиронкова обаче не се смути и майсторски обърна до 4-3 гейма, след което безпроблемно затвори сета и мача след час и 18 минути игра.

За класирането си във втори кръг Пиронкова си гарантира 80 точки за световната ранглиста (20 от квалификациите), както и близо $9 000 от наградния фонд.

Крайно любопитен съперник чака нашето момиче в следващата фаза. Това може да е бившата номер 1 Йелена Янкович, която в първи кръг излиза срещу аржентинката Хисела Дулко.