Григор Димитров сред най-добрите 8 в Стокхолм

17-10-2013 18:01 | Станко Димов

Григор Димитров достигна с лекота до четвъртфиналите на турнира в Стокхолм (АТР 250). Българинът спечели и втория си двубой с 2:0 сета, след като се наложи с изразителното 6:1, 6:3 над Ян-Ленард Щруф (Германия).

Мачът между двамата продължи точно 60 минути, а хасковлията успя да пробие по два пъти подаването съперника си във всеки от сетовете. Освен това Гришо показа безкомпромисна игра в своите сервис-геймове и не даде на съперника си дори да помисли за точка за пробив.

Следващият съперник на Григор Димитров в турнира ще бъде друг гигант – 203 сантиметровият Кени дьо Шепе (Франция, №96).  Двубоят е в петък не преди 21,00 часа българско време.

До момента двамата имат един двубой, който е на „Фючърс” турнир в Испания през 2010-а, а Гришо побеждава с 2:1 сета. При нова победа Григор Димитров ще достигне до полуфинал, където може да срещне Милош Раонич (Канада).

До момента българинът има сигурни 45 точки и 15 550 евро. Ако победи Дьо Шепе, Димитров ще си гарантира 90 точки за ранглистата и близо 30 000 евро от наградния фонд.