Гладиаторът Надал с летящ старт във Вечния град (видео)

28-04-2010 17:09 | Станко Димов

Рафаел Надал записа летящ старт на турнира от сериите "Мастърс-1000" в Рим. Испанецът помете с 6-1, 6-3 Филип Колшрайбер (Германия) след само 70 минути игра. Както обикновенно се случва на червена настилка, Надал контролираше играта от самото начало на мача и показа, че трудно някой ще вземе трофея от ръцете му.

Мачът на обновения централен корт в Рим започна смазващо за Рафа. Още от първата точка испанецът наложи обичайния си безкомпромисен стил и печелеше с лекота гейм след гейм. Точно 30 минути му бяха необходими, за да затвори първия сет на мача.

След подновяването на играта Колшрайбер се съвзе и окуражаван от публиката "влезе" в мача. Надал обаче запази интригата до резултат 3-3 гейма, след което отново включи турбото и помете германския си съперник.

Следващият съперник на Надал в италианската столица ще бъде Виктор Ханеску, който малко изненадващо вчера спечели мача си с Хуан Монако.

Очаквано лесна победа на старта в Рим записа и световният номер 7 Робин Сьодерлинг. Шведът надви с 6-1, 7-5 представителя на домакините Паоло Лоренци.

Напред с гръм и трясък продължава колумбиецът Сантяго Хиралдо. Поредна жертва на 21-годишния състезател стана Микаел Лодра (Франция) - 6-3, 6-2.