Шампионски финал на изключителния сезон на Серина



Шампионски финал на изключителния сезон на Серина
Свързани турнири
Свързани играчи
Тагове
27-10-2013 19:36

Серина Уилямс завърши изключителния си сезон по подобаващ начин. Американката спечели турнира на WTA в Истанбул, след като на финала победи Ли На с 2:1 сета – в отделните части 2:6, 6:3, 6:0. Уилямс имаше колебания до началото на втората част, след което успя да изчисти играта си и заслужено се поздрави с трофея.

„Не мога да повярвам, че спечелих. Бях толкова уморена. Кажете ми честно – аз ли спечелих? Поздравления за нея (Ли На), тя игра наистина страхотно”, коментира Уилямс след последната точка.

С успеха в Истанбул Серина приключва годината с повече от 12 милиона долара, спечелени от наградни фондове. Още по-внушителна е статистиката за изиграните двубои – 78 победи и 4 загуби за целия сезон! Впечатляващо!

За четвърти път Серина Уилямс успява да спечели заключителния шампионат на WTA, като повече успехи от нея имат само Мартина Навратилова (8) и Щефи Граф (5).

„Не знам какво да кажа, наистина годината за мен беше супер успешна”, анонсира още щастливата Уилямс.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
ivo nikolov (27-10-2013 22:55)
Браво супер Серина
Тенис резултати и статистика
Турнир: Ролан Гарос
Категория: Голям Шлем
Място на провеждане: Париж, Франция
Настилка: Клей
Награден фонд:

Official Website | Livescore
Други новини

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

Политика за личните данни Съгласен съм Отказ