Пиронкова не стигна до чудо срещу Янкович

29-04-2010 18:18 | Станко Димов

Цветана Пиронкова напусна турнира "Порше Гран При" в Щутгарт. В мач от II-ия кръг, най-добрата българска тенисистка отстъпи пред бившата номер 1 Йелена Янкович с 2-6, 2-6. Така след 4 поредни победи, 3 от които в квалификациите, нашето момиче напусна надпреварата в германския град.

Двубоят започна много равностойно, като в първите 4 гейма двете взимаха сравнително лесно подаванията си. Това обаче се промени в петия гейм, когато Янкович стигна до пробив и поведе в резултата. От тук до края на сета сръбкинята почти не остави шанс на нашето момиче и след 6-2 затвори първия сет.

По идентичен начин се разви и втората част. Пиронкова откри резултата, но след това Янкович вдигна оборотите и спечели 5 поредни гейма, с което на практика предреши крайния победител. До края на мача Пиронкова все пак спечели още един гейм, но за повече нашето момиче нямаше сили.

По този начин Йелена продължава да има 100% актив от двубоите с Цветана. Срещата им в Щутгарт бе общо четвърта, а сръбкинята записа четвърти успех.

На четвъртфиналите Янкович ще се изправи срещу победителката от белгийския сблъсък Янина Викмайер - Жустин Енен.

С достигането си до втори кръг си в Щутгарт, Цветана Пиронкова си гарантира 80 точки за световната ранглиста, както и близо $9000 от наградния фонд.

"Радвам се, че победих. В края на мача исках всичко да приключи по-скоро. Това малко ме изнерви и на моменти губех концентрация. Въпреки всичко съм доволна, че продължавам напред", сподели Янкович секунди след успеха.

"И друг път съм играла в Щутгарт. Спечелих този турнир през 2008 година. Това е едно от любимите ми места. Познавам атомобилите "Порше" много добре и се надявам да взема още един", каза още сръбкинята.

"Имаше малко умора след мачовете за "Фед Къп", но вече навлизам във форма. Каква е тайната ли? Пия само ябълков сок". На въпрос дали пие бира (както китайката На Ли), Янкович отговори: "Тя е по-възрастна от мен, може да си го позволи".