През последната година - само Ноле е затруднил повече Рафа от Гришо

22-01-2014 11:24 | Станко Димов

Григор Димитров отпадна от Australian Open, след като отстъпи с 1:3 сета пред Рафаел Надал в четвъртфинален мач-спектакъл на „Род Лейвър Арина”. Българинът успя да вземе 20 гейма от световния №1, а кратка справка към статистиката показва, че за последната година има само едно по-добро постижение.

То се държи от подгласника на Рафа в ранглистата – Новак Джокович. На полуфиналите на „Ролан Гарос” миналия сезон сърбинът взе 25 гейма, но в крайна сметка и той загуби – 6:4, 3:6, 6:1, 6:7(3), 9:7 за Надал!

С 20 отнети гейма от Надал, колкото взе Григор днес, може да се похвали още един тенисист. Очаквано или не неговото име е Стив Дарси. Белгиецът поднесе голямата сензация на миналогодишния Уимбълдън, след като изхвърли Надал от турнира още в първи кръг! Резултатът – 7:6 (4), 7:6 (8), 6:4.