Рафа загуби гейм по пътя към полуфиналите (видео)

22-02-2014 10:52 | Станко Димов

Испанската доминация на турнира в Рио продължава, след като трима представители на тази страна се класираха за полуфиналите на Rio Open – Рафаел Надал, Давид Ферер и Пабло Андухар.

Световният №1 Надал се разправи с изразителното 6:1, 6:0 над португалеца Жоао Соуза след 75 минути игра. Роденият в Майорка тенисист пласира 70% начален удар, спаси гейм от 0:40 през първия сет и наниза общо 24 печеливши удари в двубоя си срещу световния №48.

Така за втори пореден мач Надал губи 3 или по-малко гейма по пътя към успеха, след като преди ден се наложи с 6:1, 6:2 над Алберт Монтанес.

На полуфиналите Матадора ще има за свой съперник Пабло Андухар, срещу когото води с 2:0 победи. Любопитното е, че и двата им предишни сблъсъка са били на клей корт.

Андухар се намира в брилянтна форма в момента. Рано тази сутрин той надви с 6:1, 6:1 сънародника си Томи Робредо в двубой, който продължи точно един час. Андухар отрази всичките 5 точки за пробив, които се откриха пред съперника му, а в същото време приключи двубоя с впечатляващите 58% спечелени точки в геймовете, в които посреща.

В другия полуфинал ще се изправят Александър Долгополов и Давид Ферер.