Джокович започна атаката към пета титла в Дубай

25-02-2014 19:28 | Станко Димов

Поставеният под №1 в схемата Новак Джокович започна с успех защитата на титлата си от турнира в Дубай. В двубой от първи кръг сърбинът се наложи с 6:3, 6:3 над Денис Истомин. Джокович не допусна нито веднъж да бъде пробит и си гарантира успех след 84 минути игра.

В Дубай сърбинът преследва пета титла. Той вече има 29 победи и 3 загуби в турнира, а конкретно срещу Истомин води с 5:0 победи.

"Не беше толкова лесно, колкото изглежда от резултата. Сервисът ми работеше наистина добре във втория сет. Все пак това, че не бях играл официален мач четири-пет седмици, даде отражение. Тренирах наистина здраво, за да съм в максимално добра форма," коментира Ноле.

Джокович преследва първа титла за сезона, а по пътя към полуфиналите може да запише своята победа №550 в АТР. Турнирът в Дубай е едва втори за Джокович през годината. През януари той достигна до четвъртфинал на Australian Open.

Следващият съперник пред Ноле ще бъде испанецът Роберто Баутиста Агут, който на старта надви с лекота Адриан Унгур.

В тази част на схемата е и Роджър Федерер, с когото Джокович може да се срещне на полуфинал.