Родик и Щепанек на 1/4-финал в Бризбейн

06-01-2010 10:58 | Станко Димов

Анди Родик се класира за 1/4-финал на турнира в Бризбейн, Австралия. Американецът се наложи с 2:0 сета над представителя на домакините Карстен Бол, в отделните части 7-6 (0), 6-3. Поставеният под №1 в схемата Родик осъществи единствения пробив в мача в осмия гейм на втория сет.

"Карстен притежава убийствен сервис и днес го доказа. Наистина не ми бе лесно да го победя", сподели след мача Родик. Следващия съперник на американеца е Ришар Гаске (Франция), който се наложи с 6-3, 6-4 над Матю Ебден (Австралия).

Защитаващият титлата си Радек Щепанек загуби сет, но също продължава напред в турнура. Чехът се наложи с 5-7, 7-6 (4), 6-2 над Олександър Долгополов (Украйна). Следващият съперник на Щепанек ще е американецът Уейн Одесник, който се справи с Алехандро Фала (Колумбия).