"Мис Алианц къп" изгърмя с допинг
Украинската тенисистка Кристина Антоничук е била уличена в употребата на забранения диуретик фуросемид. Това съобщиха от Международната тенис федерация (ITF) за racketi.com.
19-годишната Антоничук е дала положителната проба на 22 февруари по време на турнир в Акапулко, Мексико. Тя получи наказание от 14 месеца и би трябвало да се завърне на корта на 21 април 2011 година. Тази седмица тя беше №182 в световната ранглиста.
Украинката е заявила, че диуретикът е попаднал в нейния организъм от предписано лекарство. Федерацията е приела обяснението на украинката, но отбелязва, че всеки тенисист сам носи отговорност за веществата, които приема. Кристина Антоничук е добре известна в България, но не толкова с уменията си с ракетата.
Блондинката от Днепропетровск бе избрана от медиите за първата „Мис Алианц къп” по време на турнира на ITF в София миналия септември. Тогава тя отпадна на осминафинал от бъдещата шампионка Александра Дюлгеру.
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Сантяго, Чили
Настилка: Клей
Награден фонд: $700,045
Official Website | Livescore
Турнир: Abierto Mexicano TelcelКатегория: ATP 500
Място на провеждане: Акапулко, Мексико
Настилка: Твърда
Награден фонд: $2,469,450
Official Website | Livescore
Турнир: Dubai Duty Free Tennis ChampionshipsКатегория: ATP 500
Място на провеждане: Дубай, ОАЕ
Настилка: Твърда
Награден фонд: $3,311,005
Official Website | Livescore
















