Ализе Корне триумфира с четвърта титла след тричасов финал

13-04-2014 20:12

Ализе Корне спечели своята четвърта WTA титла. Това стана след маратонски тричасов финал на WTA турнира в Катовице. Във финалната битка тя се наложи със 7:6(3), 5:7, 7:5 над Камила Джорджи, за която това бе първи подобен финал в кариерата.

Първата част продължи 69 минути и се стигна до тайбрек. В него Корне успя да се наложи със 7:3 точки.

Французойката продължи да доминира след това и имаше аванс от 3:0 и 5:3 във втората част. На само две точки от крайния успех тя допусна Джорджи да спечели четири поредни гейма за 7:5.

Решителната трета част отново бе оспорвана и премина през обрати. Първо Корне взе аванс от 3:0, но Джорджи обърна до 5:4 и дори малко след това стигна до мачбол в десетия гейм. Италианката го пропусна, а в крайна сметка това се оказа фатално за нея.

Тази битка се превърна в петия най-дълъг мач през 2014-а година. Корне пък стана едва втората състезателка, която спасява мачбол, а след това печели титлата. Първата бе Ли На, която стори това срещу Луцие Шафаржова, а след това триумфира на Australian Open.

Любопитното е, че в последните два месеца Корне вече има две победи над състезателки от топ 4, а преди това не бе постигала подобно нещо в кариерата си.