Рафа на четвъртфинал пред погледа на Роналдо

08-05-2014 17:56 | Станко Димов

Световният №1 Рафаел Надал се класира с лекота за четвъртфиналите на „Мастърс 1000” турнира в Мадрид, където защитава трофей. Испанецът се наложи с 6:1, 6:4 над друг левичар – Ярко Ниеминен, записвайки 8-а победа от 8 двубоя срещу този съперник.

Любимецът на публиката в Мадрид започна двубоя на изключително ниво и спечели 9 от първите 10 гейма – 6:1, 3:0 за само 50 минути игра. Последва лек спад в представянето на Рафа, което позволи на Ниеминен да изравни резултата във втората част – 3:3. В десетия гейм обаче Матадора направи пробив, с който си гарантира успеха.

В петък световният №1 ще се изправи срещу Томаш Бердих, а залогът ще бъде участие на полуфинал в турнира. Любопитното е, че в предишните две състезания на клей – в Монте Карло и Барселона, Рафа отпадаше именно на четвъртфиналите.

До момента Надал и Бердих са се срещали общо 20 пъти, като испанецът води с внушителните 17:3 победи.

Днес, на трибуните на централния корт „Маноло Сантана” присъства и носителят на Златната топка за 2013-а година и футболист на Реал Мадрид – Кристиано Роналдо.