Федерер с обрат на старта в Хале

12-06-2014 15:54

Роджър Федерер започна успешно своята атака към безпрецедентна седма титла на АТР 250 турнира на трева в Хале. Швейцарецът стигна до обрат срещу Жоао Соуса 6:7(8), 6:4, 6:2 и си осигури участие на четвъртфинал.

Първият сет завърши в полза на 47-ия в света Соуса. Той се наложи в тайбрек със 10:8 точки. Преди тайбрека Федерер пропусна пет възможности да пробие и в крайна сметка бе наказан.

Във втората част ФедЕкспрес най-после реализира деветия си шанс да пробие и се откъсна за 4:3, което се оказа достатъчно, за да изравни сетовете.

В решителния трети сет Федерер проби още на старта и без проблеми приключи мача след общо час и 50 минути игра.

Федерер е най-успешният играч на тревни кортове в Откритата ера. В последните 11 години той има поне една титла на тази настилка. Включително седем на Уимбълдън.

За място на полуфинал Федерер ще играе с Йен-Сун Лу.