Изненадващо отпадане на Мъри след 8 пропуснати сетбола

Свързани новини
12-06-2014 19:04 | Станко Димов

Анди Мъри записа изненадваща загуба в трети кръг на турнира на трева в Куинс Клъб. Шотландецът, който е шампион от миналата година и общо 3-кратен първенец в надпреварата, отстъпи с 0:2 сета пред ветерана Радек Щепанек. В отделните части 7:6 (10), 6:2 за атрактивния чех.

Изключително драматичен бе тайбрекът на първия сет, в който Анди Мъри пропусна 8 сетбола! В крайна сметка Щепанек се наложи с 12:10 точки, а във втората част тотално надигра любимеца на домакините и заслужи мястото си на четвъртфинал.

По този начин Анди Мъри пропусна да запише своята 20-а последователна победа на трева, която можеше да бъде и общо 450-а в кариерата на британеца. Следващият турнир, на който Мъри ще участва е Уимбълдън. И там шотландецът има да защитава титла.

"Съжалявам, че трябваше да победя Анди пред родната му публика. В същото време обаче съм много доволен от начина, по който аз игра днес", коментира след срещата щастливият Щепанек, който на четвъртфиналите ще има за съперник Кевин Андерсън.