Роджър напредва сравнително лесно

26-05-2010 18:22 | Николай Драгиев

Миналогодишният шампион Роджър Федерер се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция.

Поставеният под номер 1 Федерер победи колумбиеца Алехандро Файа със 7:6(4), 6:2, 6:4. Двубоят на два пъти беше прекъсван заради дъжд, но швейцарецът наложи волята си.

Федерер имаше проблеми в първия сет, в който 21 от 34-е си непредизвикани грешки. Фая реализира първия пробив в мача за 6:5, но веднага след това загуби подаването си за 6:6. В тайбрека резултатът вървеше точка за точка до 4:4, след което швейцарецът спечели три поредни разигравания, с което и сета.

Във втория сет Федерер набързо дръпна с два пробива и за 35 минути си осигури успеха. При 1:0 за Фая в третата част мачът беше прекъснат заради дъжд. При завръщането на корта Федерер успя да пробие в третия гейм и до края нямаше проблеми.

Така в третия кръг швейцарецът ще се изправи срещу квалификанта Юлиан Райстер от Германия.